Samsung Galaxy S8 Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 Özellikleri Sızdırıldı

Samsung henüz Galaxy Note 7'de yaşanan problemleri çözememişken firmanın bir sonraki amiral gemisi olacak Galaxy S8 ile ilgili detaylar internete sızdı. Galaxy Note 7 geçtiğimiz ay duyurulmuş olsa da bu telefonun bataryasında yaşanan problemden ötürü Note 7'ler geri çağırılmış ve ücretsiz değişimi yapılacağı duyurulmuştu. Bu da Samsung için büyük bir prestij kaybıydı. Samsung'un kaybolan bu prestijini geri kazanabilmek için bir sonraki amiral gemisi Samsung Galaxy S8'i daha erken çıkarmayı planlıyor olduğuna dair iddialar ortaya atılmıştı. Şimdi de bu iddiaları güçlendiren yeni söylentiler internete sızdı. Bu söylentiler Galaxy S8 özellikleri ile ilgili.

Sızdırılan son bilgiler Galaxy S8'in donanım özelliklerinin yanısıra Galaxy S8 kamera özelliklerini de kapsıyor. Paylaşılan bilgilere göre Galaxy S8'de Samsung'un kendi üretmiş olduğu ve daha önceden 4 GHZ'e ulaşan hızlara çıkabildiği iddia edilen Exynos 8895 işlemci kullanılacak. Cihazın ekranı ise 4K çözünürlüğü destekleyecek ve 5.2" boyutunda olacak. Cihazın 6 GB RAM miktarına ve minimum 64 GB dahili depolama alanına sahip olacağı paylaşılan bilgiler arasında.

Galaxy S8 kamerası ile sızdırılan bilgiler ise bir hayli iddialı. Bu bilgilere göre yeni amiral gemisi 30 MP optik görüntü odaklama özelliğine sahip arka kamerayla birlikte gelecek. Ön kamera ise 9 MP gibi, ön kameralar açısından yüksek olarak nitelendirilebilecek bir çözünürlüğe sahip olacak.

Galaxy S8'in üzerinde yer alacak ARM Mali G71 grafik işlemcisi ise sanal gerçeklik uygulamaları için tasarlanmış bir grafik çipi. Bu da Galaxy S8'de daha gelişmiş sanal gerçeklik içeriklerine erişebileceğimiz anlamına geliyor.

Şüphesiz ki Galaxy S8 ile ilgili olarka sızdırılan bilgilerde diikat çeken en büyük özellik cihazın dahili projeksiyon özelliğine sahip olması. Akıllı telefonunuzu bir projeksiyon makinası olarak kullanmak oldukça uçuk bir fikir gibi görünüyor.

Galaxy S8 ile ilgili sızdırılan bütün özellikler şunlar:

- Exynos 8895 işlemci

- Mali G71 grafik işlemci

- 6 GB RAM

- 4K çözünürlüğe sahip 5.2" ekran

- Minimum 64 GB depolama alanı

- 30 MP optik odaklama özelliğine sahip arka, 9 MP ön kamera

- 4200 mAh kapasiteye sahip pil

- İris tarayıcısı

- Parmak izi okuyucu

- Kablosuz şarj

- Projeksiyon özelliği

Geçtiğimiz sene Galaxy S7 Şubat ayının sonunda tanıtılmıştı. Eğer Galaxy S8 bu sene erken tanıtılırsa Aralık veya Ocak aylarında yeni amiral gemisiyle tanışabiliriz.

Samsung Galaxy S8'in Performans Canavarı İşlemcisi Belli Oldu

YORUMLAR