Samsung Galaxy S8'de Kullanılabilecek Parmak İzi Sensörü Duyuruldu

Samsung Galaxy S8'de Kullanılabilecek Parmak İzi Sensörü Duyuruldu

Synaptics, Samsung Galaxy S8'de kullanılabilecek yeni parmak izi sensörünü duyurdu. Su geçirmez, 1 mm kalınlığındaki optik parmak izi sensörü, Galaxy S8'lerde fiziksel Home tuşunu tarihe karıştırabilir. 

Bilindiği üzere Apple, iPhone 7'de kullandığı Taptic Engine ile fiziksel Home tuşuna veda etmişti. Samsung'un da buna benzer stratejiyi Galaxy S8'lerde kullanmak istediği kulislerde dolaşıyor. Cihazın özelliklerinin tartışıldığı bu dönemde, hiç bekleyen yanıt ise ünlü şirket Synaptics'den geldi. Şirket, yeni ürettiği FS9100 parmak izi tarayıcısını duyurdu. Tam da Samsung'un aradığı optik bir parmak izi okuyucusu olan bu teknoloji, akıllı telefon ve tabletler için adeta biçilmiş kaftan.

FS9100 parmak izi okuyucusu 1 mm kalınlığı, su geçirmez ve çizilmelere karşı dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Synaptics'in açıklamalarına göre bu teknoloji, 2.5D cam da dahil olmak üzere, ön camın alt çerçevesine yerleştirilmek üzere tasarlandı. Diğer yandan, erişim kontrolü ve genel biyometrik kimlik doğrulama konusunda da gelişmiş özellikler barındırıyor. Mobil cihazlar için geliştirilen bu parmak izi sensörü, minimum güç tüketimiyle ve kullandığı optik teknolojisiyle etkili bir verim sağlıyor. 

Bütün bunlardan hareketle Samsung, Galaxy S8 amiral gemisi için FS9100 optik parmak izi sensörü için Synaptics ile anlaşabilir. Bakalım ilerleyen dönemlerde bu konuyla ilgili hangi gelişmelerle karşılaşacağız. 

Samsung Galaxy S8'de Kulaklık Girişi Yer Almayabilir

Samsung Galaxy S8 'Ben Bu Oyunu Bozarım' Diyebilir

YORUMLAR