Samsung Galaxy S9 Ailesine İki Yeni Renk Geliyor

Yalnızca birkaç ay önce tanıtılan ve pek çok kullanıcının ilgi odağı olan Galaxy S9 ailesi halihazırda gece siyahı, titanyum grisi, mercan mavisi ve lila olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunuyordu. Ancak yeni öğrenilen bir bilgiye göre telefona iki farklı renk seçeneği daha ekleniyor.

Başarılı performansı ve üstün tasarım detaylarıyla son zamanların en beğenilen modellerinden olan S9 ailesine Burgonya kırmızısı ve Gündoğuşu altını adında iki farklı renk daha gelecek. Hem S9'a hem de S9 Plus'a gelecek olan bu yeni renk seçenekleriyle şirketin tekrardan ilgi çekmek istediği düşünülüyor. Ayrıca Samsung'un bu duyuruyu yapması, iPhone 8 ve 8 Plus için paylaşılan kırmızı renk seçeneklerinden yalnızca bir ay sonra gerçekleşti. Yani bu anlamda Koreli şirketin, Apple'ın yeniliklerini takip ettiğini söyleyebiliriz.

Saten gibi bir tasarıma sahip olacak altın renginde, şirketin mat bir görünümü tercih ettiği görülüyor. Aynı zamanda olabildiğince hafif bir renk kullanmayı seçen Samsung'un kırmızı renk seçeneğinde ise tam tersini uyguladığı ifade ediliyor. Parlak ve dikkat çekici bir kırmızıyı kullanıcılara sunan şirketin, kırmızı renginin bordoya yakın olduğunu belirtmek gerekiyor.

Son olarak Burgonya kırmızılı sürümün bu aydan itibaren Kore ve Çin'de satışa sunulacağı dile getirildi. Gündoğuşu altının ise Haziran ayı itibarıyla Avustralya, Şili, Almanya, Hong Kong, Kore, Meksika, Rusya, İspanya, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vietnam'da kullanıcılarla buluşacağı belirtildi. Ancak bir süre sonra tüm ülkelerde iki yeni renk modelinin satışının yapılacağı söylendi.

YORUMLAR