Samsung Galaxy S9'da 3200 mAh Batarya Olacak

Samsung Galaxy S9'da 3200 mAh Batarya Olacak

Samsung Galaxy S9 ile ilgili bu aralar çok sık haber alıyoruz. Tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla birlikte söylentiler de bir hayli arttı. Şimdi de Samsung Galaxy S9'da 3200 mAh pil kapasitesi olacağı iddia edildi.

Çinli bir web sitesinde çıkan ve SamMobile'ın onayladığı habere göre, Samsung Galaxy S9 amiral gemisinde 3200 mAh'lik bir pil bulunuyor. Galaxy S9 Plus ile ilgili bir bilgi verilmiyor, ancak bu orandan en az 500 mAh daha büyük olacağı tahmin ediliyor. Eğer sızıntı haber doğru çıkarsa, Galaxy S9'un bataryası bir önceki modelden sadece 200 mAh daha büyük olacak. 

Burada bahsettiğimiz 200 mAh'lik fark en son donanımla birlikte geleceğinden mutlaka fark yaratacaktır. Nitekim Exynos 9810 işlemcinin yüzde 15 daha verimli olması bekleniyor. Geride bırakacağımız 2017 yılında piyasaya sürülen Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'da sırasıyla 3000 mAh ve 3500 mAh'lik piller bulunuyordu. Bunlar diğer akıllı telefonların çoğuyla aynı seviyedeydi. Pil ömürlerinden kullanıcılar genel olarak memnun görünüyor.  Yeni amiral gemisi için aynı memnuniyeti sizlerle paylaşacak mıyız bunu zaman gösterecek.

2018 yılında tüketiciyle buluşacak Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus'da başka hangi özelliklerin olacağını bilmiyoruz. Fakat konuyla ilgili önümüzdeki günlerde daha fazla haber çıkacağına eminiz. Bir gelişme olursa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

 

YORUMLAR