Samsung Galaxy S9 Mini Ortaya Çıktı

Samsung, Galaxy S5 Mini'den bu yana hiçbir modeline Mini seçeneği sunmadı. Genellikle orta ve üst segment için farklı isimlerde telefon sunan şirket, uzun bir aradan sonra tekrardan Samsung Galaxy S9 Mini modeliyle karşımıza çıkabilir. 

Geekbench üzerinde ortaya çıkan Samsung Galaxy S9 Mini herkesi meraklandırmayı başardı. Günümüzdeki orta seviye akıllı telefonlarıyla rahat bir şekilde yarışta olabilecek Galaxy S9 Mini'nin S9'un üst modellerine alternatif olabileceği dile getirildi. Geekbench'de SM-G8750 kod adıyla görüntülenen cihazın yine de S9 Mini isminde gelmeme ihtimali de bulunuyor. SM-G8750 kod adıyla sızdırılan cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde:

Genel anlamda orta segment olarak geleceği ifade edilen S9 Mini'de Snapdragon 660 yonga seti bulunuyor. 4GB RAM ve 64GB dahili depolama ile geleceği belirtilen cihazın ekranın ise FHD ve kavisli köşelere sahip olması bekleniyor. Ayrıca 2220 × 1080 piksel çözünürlüğüyle sunulacak olan S9 Mini, Infinity Ekran barındıracak.

Şimdiden “mini amiral gemisi” isimleriyle anılan S9 Mini'nin Android 8.0 Oreo'ya sahip olacak. Ayrıca cihazın Geekbench üzerinden tekli çekirdekte 1619 puan, çoklu çekirdekte ise 5955 puan aldığını belirtmek gerekiyor. Yani orta seviye bir cihaz için gayet ideal olan bu rakamların doğru olup olmadığını da zamanla göreceğiz.

Peki ya sizce Samsung'tan S9 Mini hamlesi gelir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 

YORUMLAR