Samsung Galaxy S9, Snapdragon 845 Yonga Setiyle Gelebilir

Samsung Galaxy S9, Snapdragon 845 Yonga Setiyle Gelebilir

Samsung Galaxy Note 8 resmi olarak tanıtıldığına göre, pek çok kişinin beklediği yeni Samsung modelinin, 2019'da piyasaya sürüleceği düşünülen Galaxy S9 olduğu şüphesiz bir durum. Hatta yabancı bir forum olan XDA'da, telefonun bazı ayrıntıları rapor olarak açığa çıkarıldı.

Rapora göre, Samsung Galaxy S9, bu yılki Snapdragon 835'in bir üst modeli olan Snapdragon 845 yonga setinden güç alacak. Eğer raporda yer alan bu ifade doğruysa Samsung bir ilke imza atacak. Snapdragon 845'e sahip ilk telefonu yapacak olan Samsung'un, aynı zamanda kendi yonga seti olan Exynos'u da kullanacağı iddia edildi. 

Ayrıca raporun devamında, S9'un Android 8.0 Oreo ile geleceğine yer verilmiş. Android'in son sürümünü kullanmak gayet mantıklı bir hamle olacaktır. Bununla birlikte bazı hayal kırıklığı yaratan haberler de var. Galaxy S9'un, arkaya yerleştirilmiş parmak izi sensörünü muhafaza etmeye devam edeceği söyleniyor. Yani, ekrana konumlandırılan bir sensörün potansiyel olarak söz konusu olmadığı anlaşılıyor.

Galaxy S9'un diğer ayrıntılarında ise, 18:9 ekran en-boy oranına sahip QHD+ ekran, 4GB RAM ile 64GB depolama alanıyla birlikte geleceği iddia ediliyor. Fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. 

Samsung, IFA 2017'de Giyilebilir Teknolojilerini Tanıtacak

Samsung, 11 Milyondan Fazla Galaxy Note 8 Satmayı Hedefliyor

YORUMLAR