Samsung Galaxy Tab 3 10.1 Intel İşlemciyle mi Geliyor?

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 Intel İşlemciyle mi Geliyor?

Akıllı telefon pazarının yanı sıra akıllı telefonlarla birçok ortak noktası bulunan tablet pazarında da payını büyütmek isteyen Samsung Galaxy Tab serisinin üçüncü nesliyle yoluna devam ediyor. Galaxy Tab 3 7.0 gibi modellerin tanıtılmasının üstünden 10.1 modeliyle ilgili çalışmalarda sona geldiği iddia edilen şirketin, söz konusu ürününe ait bazı bilgiler sızdı.

GL Benchmark testinde ortaya çıkan GT-P5200 model numaralı bir cihaz dikkat çekti. Bu cihazın test yazılımına yansıyan özellikleriyse daha dikkat çekici. Zira donanımlar arasında Intel Atom işlemcisi de bulunuyor.

Galaxy Tab 3 10.1 isimli ürüne ait olduğu iddia edilen özelliklerin başında 1.6 GHz frekansında çalışan çift çekirdekli Intel Atom Z2560 Clover Trail+ model bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciyse PowerVR SGX 544MP model numaralı bir ekran işlemcisi eşlik ediyor. Diğer yandan benzer donanım özellikleriyle AnTuTu Benchmark testinde iz bırakan bir başka cihazın daha olduğunu ve bunun Galaxy Tab 3 10.1’in varlığını pekiştirdiğini belirtmekte fayda var.

Galaxy Tab 2 10.1 modelinin tam model adının GT-P5100 olması GT-P5200 ile model adıyla ortaya çıkan cihazın Galaxy Tab 3 10.1 olduğunu göstermesindeki en büyük dayanak.

Yahoo Tumblr'ı satın alıyor

YORUMLAR