Samsung Galaxy Tab S2 Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Tab S2 Özellikleri Sızdırıldı

2015 yılının Şubat ayı Samsung cihazlar için pek çok bilginin sızdırıldığı bir tarih olarak akıllarda yer edecek. Samsung Galaxy S6 / Galaxy S Edge bu durumdan payına düşeni almışken, Galaxy Tab S2 hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

 Bir yıllık süresini dolduran Samsung Galaxy Tab S serisinin artık yeni bir cihazla karşımıza çıkmaya hazırlanması hiç de sürpriz değil aslında. Galaxy Tab S2'nin henüz kesin bir çıkış tarihi yok. Ancak bilgilerinin sızmış olması da cihazın 'illa ki' bu özellikleri taşıyacağı anlamına gelmiyor. Samsung tarafından her hangi bir onay, ya da karşıt bülten gelmediği sürece aşağıdaki bilgiler sadece öngörüden / söylentiden ibaret. Ancak, yine de gelen bilgiler mantıksız değil ve son derece tutarlı.

İşte Samsung Galaxy Tab S2’nin sızan özellikleri

Galaxy Tab S2, 260 gram ağırlığında ve 198.2×134.5×5.4 mm boyutlarında olacak. İki farklı ürün olarak piyasaya sürülmesi düşünülen Tab S2 serisi ürünler 8 ve 9.7 inçlik ekranlara sahip olacaklar. Her iki cihazında 2048x1536 çözünürlüğü destekleyeceği öngörülüyor.

Tab S2 serisi ürünler tamamen metal kasa üzerinde satışa sunulacaklar. Cihazlardan küçük olanının Exynos 5433 32-Bit işlemciye, diğerinin ise 64 bit Exynos 7420 işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Her iki cihaz da Android Lollipop 5.0.2 kullanacaklar. Samsung Galaxy Tab S2 serileri 3 GB Ram kullanacak ve 32 - 64 GB dahili ve 128 GB’a kadar harici depolama olanağı sunabilecekler.

8 inçlik modelin bataryasının 3.580 mAh, 9 inçlik olanın ise 5.870 mAh olması bekleniyor ki bu ölçümler uzun batarya ömrüne de işaret ediyorlar.

Her iki model önde 2.1 MP, arkada ise 8 MP kamera gücüne sahip olacak.

Önemli not: Haber resimleri tamamen temsilidir. Ürünün gerçeğini yansıtmaz.

Samsung Galaxy S6 Yeni Esrarengiz Bir Tanıtım Videosu Daha Yayınlandı

Samsung Galaxy S6'nın Tanıtım Videosu Yayınlandı

Samsung Galaxy VR Fotoğrafları

Samsung Galaxy Edge Tanıtıldı

YORUMLAR