Samsung Gear S2 Classic 3G (eSIM) Modeli Tanıtıldı

Samsung Gear S2 Classic 3G (eSIM) Modeli Tanıtıldı

Samsung’un ülkemizde de satışa sunduğu akıllı saati Gear S2 Classic’in beklenen 3G modeli duyuruldu. Giyilebilir cihazlar içerisinde eSIM’i destekleyen ilk model olma özelliğini taşıyan Gear S2 Classic’in çıkış tarihi haberimizde.

Gerek iOS, gerekse de Android tarafında mevcut akıllı saatlerin hiçbiri entegre SIM karta sahip olmadığından sürekli telefondan bağımsız bir aksesuar olarak kullanmak mümkün olmuyor. WiFi veya Bluetooth bağlantısı üzerinden telefonla iletişimde kalan akıllı saatlerden birisi de Samsung’un Tizen işletim sisteminden güç alan klasik saatlere oldukça yaklaşmış tasarımı Gear S2 Classic. Ülkemizde de hali hazırda satışta olan saatin en büyük eksikliklerinden birisi de 3G bağlantısını desteklememesiydi. Saatin yeni tanıtılan 3G’li versiyonu farklı isimle karşımıza çıkmadı. SIM kartlı modeli tercih ettiğinizde telefonunuza ihtiyaç duymadan internet gerektiren tüm uygulamaları rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Peki saatin kullanımı nasıl oluyor?

3G desteği sunan Samsung Gear S2 Classic’de fiziksel SIM kart girişi bulunmuyor. Operatörler tarafından programlanabilir bir SIM kart diğer deyişle eSIM kullanıyor. Yeni sayılabilecek bu teknoloji sayesinde hangi operatörü kullanıyorsanız saatin menüsünden onu seçiyorsunuz ve fiziksel SIM kartınızla yapabildiğiniz tüm işlemleri sorunsuzca yapabiliyorsunuz. Aslında bu teknolojyi ilk kullanan firma Samsung değil. Hatırlayacağınız üzere Apple da iPad Air 2’de eSIM desteği sunmuştu ve fiziksel SIM kartları ortadan kaldıran sistem kullanıcıların oldukça dikkatini çekmişti.

Öte yandan eSIM’in yurt dışında yaygın olmayan bir teknoloji olduğunu belirtmekte fayda var. Hala birçok operatör eSIM desteği vermiyor. Gear S2 Classic’in 3G sürümü Mart ayında satışa sunulacak ancak fiyatı belli değil.

Samsung Gear S2 Akıllı Saat Türkiye'de Satışa Sunuldu

YORUMLAR