Samsung Gear S2 Duyuruldu! İşte Merakla Beklenen Teknik Özellikleri

Samsung Gear S2 Duyuruldu! İşte Merakla Beklenen Teknik Özellikleri

Samsung geçtiğimiz günlerde ilk videosunu yayınladığı akıllı saat ailesinin yeni üyesi Gear S2'yi resmi olarak duyurdu. Kendi işletim sistemi Tizen'ı kullanacak olan akıllı saat, 3 Eylül'de Berlin'de düzenlecek IFA 2015 etkinliğinde görücüye çıkacak. Teknoloji devinin zarif dokunuşlarla ortaya çıkardığı cihazın teknik özellikleri de en az kendisi kadar iyi görünüyor.

360x360 çözünürlükte ve 1.2inç boyutlarında yuvarlak ekrana sahip olan Gear S2, Samsung'un kendi ürettiği işletim sistemi Tizen OS'u kullanıyor. 11.4 mm incelikte olan ve 1 GHz çift çekirdek işlemciyle gelecek olan akıllı saat, aynı zamanda kablosuz şarj edilebilme özelliğine sahip. Şirket pil ömrünün 2-3 gün olduğunu ve 300 mAh bataryası olacağı açıkladı.

Samsung Gear S2'nin özellikleri tabii ki bununla da sınırlı değil. Beraberinde birçok yeniliği de getirecek olan akıllı saatte e-SIM özelliği de bulunacak. Peki ne işe yarayacak bu e-SIM? Telefonunuzdan kilometrelerce uzakta olsanız bile saatinizden telefon görüşmesi imkanına sahip olup, aynı zamanda mesajlaşabileceksiniz. Bir diğer yenilik ise NFC ile ödeme yapılabilecek olması. Giderek yaygınlaşan mobil ödeme sistemlerine iyi ayak uyduran Samsung'un bu hamlesi pek çok otorite tarafından tam puan aldı.

Tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmeyen Samsung Gear S2'nin fiyatıyla da ilgili kesin bir bilgi yok. Haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Samsung'un Apple Watch'a Cevabı Ucuz ve Daha Yetenekli Gear S2 ile Geldi

YORUMLAR