Samsung Gear S3 iPhone'u Destekleyecek

Samsung Gear S3 iPhone'u Destekleyecek

Samsung'un akıllı saat pazarındaki güçlü kozu Gear S3 beklenildiği gibi IFA 2016'da tanıtıldı. Akıllı saat pazarındaki amiral gemisi, piyasadaki rekabeti hızlandıracak ve kuşkusuz en sert geçen yıllardan birini yaşayacağız. Bir önceki selefi Gear S2 gibi Android işletim sistemine sahip cihazların 4.4 ve üzeri sürümlerinde çalışacak Gear S3, aynı zamanda iPhone ile birlikte uyumluluk gösterecek.

Samsung'un yeni Gear S3 modelinin daha çok fitness ve sağlık üzerinde duracağının altı çizilmişti. Saat içerisine eklenen sağlık uygulamaları sayesinde Gear S3 spor yapmayı sevenlerin oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor. Aynı zamanda saat işlevini de yapabilen Gear S3, barometre özelliği sayesinde basınç ölçümü, hız miktarı ve yükseklik ölçümü de yapabilecek. Yani bir araçla ilerlerken kolunuza bakarak Gear S3 sayesinde ne kadar hızlı gittiğinizi öğrenebileceksiniz. Ayrıca, GPS konumunu iyileştirmeye yarayan yeni sensörler de bu özelliklere dahil edilebilir.

iPhone'ları destekleyecek olan Samsung Gear S3'ün iOS uygulaması henüz yayınlanmadı ama geçtiğimiz günlerde bir beta programı açıldığını biliyoruz. Uygulamayı test edecek olan şirket, iPhone ile en üst düzey uyumlulukta çalışması için çaba gösterdiklerini doğruladı. Bakalım yeni akıllı saatimiz nasıl olacak. 

Samsung Gear S3 Tanıtım Videosu

Samsung'un deyimiyle, "Gerçek erkek Samsung akıllı saat takar." Sizce nasıl olmuş?

Samsung Gear S3'ün Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

YORUMLAR