Samsung Gear VR 782 Bin Satarak Zirveye Oturdu

Samsung Gear VR 782 Bin Satarak Zirveye Oturdu

Samsung Gear VR, yılın ilk çeyreğinde en çok satan popüler sanal gerçeklik ürünü olarak zirveye oturmayı başardı. Samsung, ileri teknolojideki başarısını konuşturmaya devam edecekmiş gibi görünüyor.

SuperData Research tarafından yayınlanan bir habere göre, teknoloji devi yılın ilk çeyreğinde 782 bin Samsung Gear VR satarak rekabette zirveye oturdu. Bu başarı Samsung'un satış açısından rekabette üstünlüğü ele geçirdiğini gösteriyor. Piyasadaki ikinci popüler sanal gerçeklik headset'i ise 375 bin adet satarak Playstation VR oldu. Google'ın Daydream VR'ı da 170 bin adet satarak üçüncü sıraya yerleşti. Bu cihazları ise sırasıyla HTC Vive (95 bin) ve Oculus Rift (64 bin) takip ediyor. 

Bu rakamlar elbette cihazların kalitesini değil, tüketici nezdindeki satın alımlarını temsil ediyor. Dolayısıyla Samsung'un VR setlerinin pazarın en büyük oyuncusu olması sürpriz değil. Gear VR rakiplerine kıyasla çok daha uygun olmasıyla ön plana çıkıyor. 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, Gear VR satışlarının patlamasında Samsung'un akıllı telefonlarına olan yüksek talep. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge  alan bir çok tüketici Gear VR'ı ücretsiz satın almış oldu. Samsung, bu promosyonları akıllı telefonlarının satışlarını artırmak için oldukça sık yürütüyor. 

Peki sizin favori sanal gerçeklik kulaklığınız hangisi?

Samsung Gear VR İçin Kontrolör Geliştiriyor Olabilir

YORUMLAR