Samsung Gear VR ile Alışılmadık Bir Naklen Yayın Gerçekleştirildi

Samsung Gear VR ile Alışılmadık Bir Naklen Yayın Gerçekleştirildi

Samsung Gear VR sanal gerçeklik aparatıyla doğumuna yetişemediği oğlunun dünyaya gelmesini canlı olarak izleyen babanın hikayesi YouYube’da rekora koşuyor. Ancak tepkiler de var.

Avustralyalı Jace Larke işinden dolayı hamile eşinin üçüncü erkek çocuklarını dünyaya getirişine yetişemeyecekti. Çünkü doğumun başladığı haberini aldığı zaman 4 bin kilometre öteye yolculuk yapabilmesi hiç de mümkün görünmüyordu. Jace bir uçak kiralasa bile asla vaktinde orada olamayacaktı.

Jace’in bir Samsung Gear VR sanal gerçeklik kaskı vardı ve onu yanından ayırmıyordu, aklına dahice bir fikir geldi ve bir 360 derece video kamerasını arkadaşlarının yardımıyla hastanede doğum odasına kurdurdu. Böylelikle Jace ve eşi üçüncü oğullarının doğumunda beraber olmayı başarabildiler.

Hikaye oldukça etkileyici, hikayenin tüm detaylarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Dikkat video çok dtaylı olmasa da 10 yaşından küçükler için ebeveynlerine fazla soru sorduracak görüntüler çerebilir. 

Ancak tüm hikaye Samsung için hazırlanmış bir kurgu reklamdan ibaret. Bu videonun amacı Samsung Gear VR sanal gerçeklik setinin sadece telefona indirilecek uygulamalarla kullanılmayacağını, gerçek hayatta da ne kadar faydalı bir cihaz olabileceğini kanıtlamak için kurgulamış. Video Samsung Gear VR alt yapısının bir iletişim cihazı olarak görüntü ve sesle beraber ne kadar güçlü bir iletişim aracı oluğunu da kanıtlıyor.

Yine de Samsung’un bu reklamının çok fazla abartılı bulunduğu ve bir web kamerasının da aynı işi görebileceği internet üzerinde tartışılmaya başlandı bile. 

Bize Alfabeyi Unutturacak Emoji Klavyesi Hazır

Zamanda Yolculuk Çalışmaları Başladı, Sonucu Zaman Gösterecek

Sinema Bileti Fiyatına Kendi Hololens Gözlüğünü Kendin Yap

YORUMLAR