Samsung, Gelecek Aylarda Android Notebook Çıkaracağını Duyurdu

Samsung, Gelecek Aylarda Android Notebook Çıkaracağını Duyurdu

Yeni raporlar, Google ve ortaklarının bu yıl Android işletim sistemi ile çalışan Notebook çıkarmayı planladığını gösteriyor.

9to5Google’ın  belirttiğine göre, Samsung, gelecek aylarda böyle bir ürün çıkarmayı planlayan çok sayıda şirketten sadece biri. Analizci, Android 5.0’ın çıkışının gecikmesinden ötürü, Google’ın, yeni çıkacak bu “AndroidBooks” adlı ürünleri gelecek I/O Geliştirici Konferansı’nda duyurmayacağı konusunda uyarıda bulundu.

Aynı kaynaklara göre, Samsung yine de gelecek üç ya da dört ay içinde yarışta öne çıkmak için bir Android tabanlı notebook çıkaracak. Bu bilgisayarın ilk gönderimleri “Android işletim sisteminin laptoplar tarafınan yeterince desteklenmemesinden dolayı” sınırlı sayıda olacak.

Gelecek AndroidBooks ürünlerine ek olarak analizciler, Google’ın, Apple TV’ye rakip olmak için hazırlık yaptığına inanıyorlar. Fakat Texas Instruments şirketinden bir NVIDIA Tegra chip konusunda son gelen değişiklik yüzünden cihazın I/O Konferansı’nda tanıtılması beklenmiyor. Google I/O ise 15-17 Mayıs tarihleri arasında San Francisco’da yapılacak. 

Sony Xperia A, FCC Belgelendirmesinde Ortaya Çıktı

YORUMLAR