Samsung Gelirleri Rekora Koşuyor!

Samsung Gelirleri Rekora Koşuyor

Geçen sene Galaxy Note 7'de yaşadığı fiyasko nedeniyle büyük bir darbe alan Samsung, bu yıl kendini toplamaya başladı. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde yaklaşık 13 milyar dolar kar eden şirket, gelirlerini bir önceki döneme göre tam üç kart artırdı.

Bu yılın başlarında Samsung'un Başkan Yardımcısı ve veliahdı Lee Jae-yong, Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin yetkilerinin elinden alınmasına yol açan yolsuzluk ve siyasi nüfuz skandalıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Son olarak teknoloji devinin CEO'su Oh-Hyun Kwon da yaşanan bu zorlu süreçte şirkete daha iyi liderlik edebilecek birisinin gelmesinin en doğru seçenek olduğunu söylemiş ve görevinden istifa etmişti.

Bütün bunlara rağmen şirketin mobil bölümü son yılların en iyi performansına imza atıyor. Samsung, Note serisi için tüketici güvenini kaybetmemiş gibi gözüküyor. Öyle ki, Galaxy Note 8 satışlarındaki yoğun artış, Samsung'un elini bir hayli güçlendirdi. Şirket, yeni amiral gemisinin ön sipariş rekoru kırdığını da daha baştan ifade etmişti.

Galaxy Note 8'e olan yoğun talepte, iPhone X'in henüz piyasaya çıkmamasının da etkisi olabilir. 12 Eylül'deki Apple lansmanında gün yüzüne çıkan iPhone X, üst düzey özellikleriyle dikkat çekmişti. 3 Kasım'da raflardaki yerini alacak olan X, bakalım Note 8'in satışlarını etkileyebilecek mi?

Sizin tercihiniz hangisi: Galaxy Note 8 mi, yoksa iPhone X mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR