Samsung Gibi LG'de Kapaklı Android Telefon Üretmeye Başlıyor

Samsung Gibi LG'de Kapaklı Android Telefon Üretmeye Başlıyor

Samsung’dan sonra LG’nin de kapaklı Android telefonlar üreteceği ortaya çıktı. LG’nin kapaklı Android telefonları Lollipop kullanacak.

Dün LG’nin yaptığı bir açıklamada, satır arasında kapaklı bir Android telefon projesinden bahsedildi. LG çok yakında Android Lollipop 5.1.1 işletim sistemine sahip kapaklı bir akıllı cihaz çıkaracak.

Daha önce  Snapdragon Takviyeli Samsung Kapaklı Android Telefon Göründü haberimizde Güney Koreli dev üreticinin bu projeyi bayağı ciddiye aldığını yazmıştık. Samsung’un hemşerisi LG’de kapaklı telefon üretmeyi kafasına koymuş gibi.

Akıllı telefonların hem teknolojiyi takip etmesi, yenilikçi olması hem de artık biraz şeklinin değişmesi gerektiğine kanaat getiren LG kapaklı bir telefon üretebileceğini duyurdu. Bu telefonun prototipleri internete sızdı bile.

4G ve LTE donanımlı olacak olan yeni kapaklı LG serisi, 3.2 inç bir ekranda 480x280 çözünürlük sunacak. 1.1 GHz dört çekirdekli işlemci taşıyacak ve 1 GB RAM taşıyacak. 4GB dahili belleği olması düşünülen telefon, 3MP kamerayla donatılacak.

Bugünün teknolojik standartlarıyla karşılaştırırsak bu telefon son derece demode görünüyor. Ancak bu cihazın artısı 1.700mAh bataryayla günlerce kullanılabilecek olması. Çünkü bu telefonla oyun oynanamayacak ve aşırı uygulama yüklenebilmesi de mümkün olmayacak.

Samsung'un Kapaklı Telefonu Galaxy Golden 2'nin Fotoğrafları Sızdırıldı

Samsung'dan Kapaklı Android Telefon mu Geliyor?

YORUMLAR