Samsung, Hem Android Hem de Windows ile Çalışan Telefon Üretiyor!

Samsung, Hem Android Hem de Windows ile Çalışan Telefon Üretiyor!

Dünyanın en çok sevilen teknoloji şirketlerinden birisi olan Samsung, en büyük rakibi Apple ile arayı açabilmek için oldukça ilginç projelere imza atıyor. Samsung bu ilginç projelerinden en yenisiyle birlikte şirket telefonlarında iki farklı işletim sisteminin çalışmasına izin verecek.

Samsung'un patent başvurusunda ortaya çıkan bu ilginç projesi, Apple'ın önüne geçmek ve hala hatırı sayılı oranda kullanıcısı olan Windows Phone'u şirketine kazandırmak için geliştirildi. Koreli şirket bu sayede daha fazla kullanıcı kitlesine hitap edeceğine inanıyor ve dolayısıyla da daha fazla ürün satmayı hedefliyor.

Samsung bu projesini ilk olarak “Galaxy” ismini taşıyan telefon serisinde deneyecek. Eğer bu projede her şey yolunda giderse, Samsung yeni üreteceği diğer tüm telefonlarında çift işletim sistemi özelliğini kullanabilir.

Kullanıcılar Samsung'un iki işletim sistemine sahip telefonunu satın aldıklarında istedikleri kişiselleştirmeleri yapabilecekler. Kullanıcılar, Android ve Windows Phone işletim sistemleri arasındaki geçiş sırasında hiç zorlanmayacak. Samsung özellikle iki işletim sistemi arasındaki değişim esnasında kullanıcılarının vakit kaybetmemesini istiyor. Patent başvurunda da zaten sadece iki parmak hareketiyle işletim sistemleri arasında geçiş yapılabiliyor.

Samsung bu projesiyle birlikte Apple’a karşı en büyük kozunu oynadı diyebiliriz. Sizce Samsung'un iki işletim sistemine sahip telefon üretmesi ne kadar mantıklı?

Samsung Yeni Mobil Exynos İşlemcisini Tanıttı

Samsung'a Olan Güveninizi Kaybettiniz mi? Oy Verin!

YORUMLAR