Samsung ile Blackberry Evliliğinden SamBerry Doğacak

Samsung ile Blackberry Evliliğinden SamBerry Doğacak

Blackberry’nin Android bir telefon yapmak istediğini biliyoruz. Bu anlamda Samsung ile ortaklık yapacağı konuşuluyor. Dedikodulara göre telefonun adı da SamBerry olabilirmiş.

BlackBerry, Android Telefon Üretmeyi Düşünüyor haberimizi hatırladınız mı? İşte o haberde detaylandırılan durum gerçek olmaya bir adım daha yaklaştı. Çünkü ürünün adı ortalarda dolaşmaya başladı. Blackberry ve Samsung’un bir süredir birbirlerine bol bol çay ziyareti yaptığı ortaya çıktı. Bu kısa toplantılarda ne konuşulduğu düne kadar çok belli değildi, ancak Blackberry’nin Android telefon çıkarma tutkusu ortaya çıkınca bu ziyaretler bir anlam kazanmaya başladı. Bu arada bir süredir Samsung'un Blackberry'i satın alma haberleri de internette dolaşıyordu. Blackberry, Samsung Tarafından Satın Alınabilir yazımızdan bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Şimdi de, her hangi bir satın alma durumu gerçekleşmeden Samsung ve Blackberry ortaklığında, Blackberry’nin tasarımıyla bir Android telefon çıkacağı konuşuluyor. Telefon Android 5.0 Lollipop işletim sistemi taşıyacak. Samsung Galaxy serisi ve BlackBerry karakteristiklerini ve stok yazılımlarını taşıması düşünülen akıllı telefon için SamBerry adı uygun görülmüş.

Her iki şirketin de bu "Samberry" isminden haberi bile olduğunu sanmıyoruz. Ama itiraz eden de yok. İnternette dolaşan dedikodulara göre bu sadece olasılığı yüksek ve en anlamlı marka adı olarak dolaşıyor. 

BlackBerry Passport Piyasada Farklılığıyla Öne Çıkan Tek Akıllı Telefon

BlackBerry Gelecek Nesil Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR