Samsung İlk Çeyrekte Çin'de 12.5 Milyon Akıllı Telefon Sattı

Samsung İlk Çeyrekte Çin'de 12.5 Milyon Akıllı Telefon Sattı

Çin akıllı telefon pazarında sürekli olarak satış rakamlarını arttırmaya devam eden Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre; şirket 2013 yılının ilk çeyreği içerisinde Çin'de toplam 12.5 milyon akıllı telefon satmayı başardı.

Strategy Analytics tarafından açıklanan raporlara göre, geçtiğimiz çeyreğe göre Çin akıllı telefon pazarındaki satış rakamlarını arttıran Samsung, tüm pazar payı üzerinde yüzde 2.2'lik büyüme kaydederek, bu çeyrekte Çin'deki akıllı telefon pazar payının yüzde 18.5'luk kısmına sahip oldu.

Çinli cep telefonu üreticisi Huawei, 2013'ün ilk çeyreğinde satmış olduğu 8.1 milyon cihazla kendi anavatanında akıllı telefon pazarında ikinci sırada yer alırken, diğer bir Çinli üretici Lenovo ise ilk çeyrekte 7.9 milyon cihaz satmayı başararak kendisine listede üçüncü sırada yer buldu.

Araştırma şirketi tarafından yapılana başka bir açıklamaya göre, genel toplama bakıldığında Ocak ve Mart ayları arasında Çin'de toplam 67.4 milyon adet akıllı telefon satıldı. 

Samsung'un en büyük rakipleri arasında yer alan Apple ise yılın ilk çeyreğinde Çin'de toplam 6.1 milyon adet akıllı telefon sattı ve listede kendisine altıncı sırada yer buldu.

Açıklanan tüm bu sonuçlara göre Samsung, yılın ilk çeyreğinde Çin pazarında satmış olduğu 12.5 milyon akıllı telefonla listede kendisine ilk sırada yer buldu ve Çin akıllı telefon pazarını adeta domine etti.

Firefox OS, Foxconn ile Geliyor!

YORUMLAR