Samsung, İlk Ultra HD Blu-ray Oynatıcısını IFA 2015 Fuarı'nda Tanıttı

Samsung, İlk Ultra HD Blu-ray Oynatıcısını IFA 2015 Fuarı'nda Tanıttı

Samsung, Berlin IFA 2015 Fuarı’nda ilk Ultra HD Blu-ray oynatıcısı UBS-K8500’ı görücüye çıkardı. Standart Blu-ray cihazlardan dört kat daha yüksek çözünürlük ve 64 kat daha yüksek renk gösterimi sunan yeni Blu-ray oynatıcı ile mevcut Blu-ray filmleri UHD kalitede izlemek mümkün.

Samsung UBS-K8500 Ultra HD Blu-ray Oynatıcı Özellikleri:

Samsung’un IFA 2015’te tanıttığı ürünlerinden biri olan Ultra HD Blu-ray oynatıcı ile hem Ultra HD etiketli Blu-ray filmleri (Aralarında Fantastic Four, Maze Runner, Kingsman: The Secret Service’ın da bulunduğu çok sayıda yeni film gelecek) izlemek, hem de 4K video içeriği sunan çevrimiçi video izleme platformlarını izlemek mümkün. 4K içerik demişken daha fazla UHD içeriği dünya geneline ulaştırmak adına Samsung’un Amazon, Netflix, Telecom ve Canal Plus ile çalışma içerisinde olduğu söyleniyor.

Samsung UBS-K8500 Ultra HD Blu-ray Oynatıcı Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

2.4GHz ve 5GHz frekans bandında çalışabilen WiFi bağlantısını destekleyen ve ön tarafında USB portu bulunan UHD Blu-ray oynatıcının fiyatı ve çıkış tarihi açıklanmadı.

Güney Koreli teknoloji devinin SleepSense adını verdiği kişisel sağlık bakım cihazı ve internete bağlanabilen çamaşır makinesi WW8500 AddWash da ilgi çekici idi. Bu ürünlerden SleepSense, kişinin kaliteli uyku geçirmesine yardımcı oluyor. Uyku düzenini (süresi ve kalitesi) analize ederek kişiye mobil uygulama üzerinden rapor sunuyor. AddWash ise kişilerin çamaşır yıkarken yaşadığı stresi ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmış. Android ve iOS akıllı telefonlarla senkronize olarak çamaşır programının hangi aşamada olduğunu takip etmek mümkün. Çocukların makinenin kapağını yanlışlıkla açmalarını engellemek amacıyla çocuk kilidi gibi özelliklere sahip olduğunu belirtelim.

Samsung Gear S2 Tanıtıldı

YORUMLAR