Samsung iPhone 6'yı Yenmek İçin Kaç Para Harcadı?

Samsung’un S6 Galaxy serisinin geliştirilmesi ve tasarımı için Ar-Ge laboratuvarlarına harcadığı para açıklandı.

Samsung iPhone 6'yı Yenmek İçin Kaç Para Harcadı?

Rekabet zor iş. Rakibinin gücüne erişebilmek için aynı silahlara sahip olmak, hatta bunları geliştirmek lazım. Samsung’un Galaxy S6serisi için laboratuvarlarında Ar-Ge çalışmalarına kaç para harcadığı açıklandı.

İnternet üzerinde iyimser, kötümser tonlarca yazı yazıldı çizildi. Çoğu eleştiri Samsung’un Apple karşısında artık fazla ömrü kalmadığını ifade etti.Ancak MWC’de Samsung Galaxy S6 ailesi boy gösterince bazı eleştiriler sustu, bazıları sözünü geri aldı, bazıları da rotasını tamamen başka yöne çevirdi.

Oysa Samsung ve Apple dünün şirketleri değil. Köklü ve sağlam firmalar. Rekabeti ve Ar-Ge’yi iyi biliyorlar. Samsung’un Apple iPhone serisini alt edebilmek için bu rekabete ayırdığı paranın miktarı 13.8 milyar dolar. Bu meblağ sadece Ar-Ge’ye harcanmış. Samsung Galaxy S6 serisinin pahalı olabileceğini düşünenler için küçük bir referans olabilir bu rakam. Üstelik bu meblağ 2014 yılında Samsung’un kasasından çıkmış. Henüz pazarlama, reklam, tanıtım gibi hiçbir kalem harcama buna dahil değil.

Apple Sonunda Samsung'u Liderlik Koltuğundan İndirdi

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Ön Sipariş Rekoru Kırdı

Dünyanın En Güçlü Akıllı Telefonu: Samsung Galaxy S6

Apple ve Samsung Tabletler Sıradan Markalara Yenik Düştüler

YORUMLAR