Samsung, iPhone Benzeri Bir Ana Ekran Butonu Üzerinde Çalışıyor

Samsung, iPhone Benzeri Bir Ana Ekran Butonu Üzerinde Çalışıyor

Koreli dev teknoloji şirketi Samsung, Galaxy S8 ve diğer modellerinde kullanacağını umduğumuz yeni özelliklerinin patentini aldı.

Samsung'un başvurduğu patent belgelerinde temsili olarak yeni butonun ve yeni parmak izi okuyucusunun nasıl çalıştığı gösteriliyor. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi, Samsung'un yeni ana ekran butonu iPhone'a oldukça fazla benziyor. Klasik Samsung butonlarından olmayan ana ekran butonu, parmak izi okuma özelliğine sahip olmayabilir. Aynı zaman yuvarlak bir tasarıma sahip olan bu ana ekran butonu, çeşitli sensörler ile daha kullanışlı hale getirilecek.

Parmak izi okuma özelliği aşağıda gördüğünüz yeni bir patent dosyasında farklılaştırılmış. Eğer parmak izi okuma özelliği ana ekran butonuna yerleştirilmezse, belirli telefon modellerinde bu özellik telefonun üst kısmına yerleştirebilir. Bu sayede telefon tutuş rahatlığından dolayı daha performanslı bir parmak izi okuması yapılabilir.

Yukarıdaki resimlerde gördüğünüz gibi Samsung iki farklı patent başvurusunda bulundu ve artık oldukça iddialı bir hale büründü. Apple ile arasında bulunan rekabet ilerleyen zamanlarda oldukça artacak gibi görünüyor.

Sizce Samsung'un başvurusunu yaptığı bu değişiklikler yeni nesil telefonları için faydalı olur mu?

Samsung Galaxy Note 7 İsmi Onaylandı ve Yeni Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Note 7'nin İris Tarama Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

YORUMLAR