Samsung, iPhone Kullanan Reklam Yüzüne Dava Açtı!

Rusya’nın ünlü televizyon sunucusu ve Devlet Başkanı Putin’in vaftiz kızı Ksenia Sobchak, Samsung ile karşı karşıya gelmiş durumda. Koreli şirketin reklam yüzü ve medya elçisi olan Sobchak'ın iPhone kullanması 1.6 milyon dolarlık davaya sebep oldu.

Geçtiğimiz günlerde bir TV programının çekim arasında iPhone'uyla uğraştığı görülen Samsung'un medya elçisi Ksenia Sobchak'ın başı belaya girdi. Çekim arasında iPhone X ile ilgilendiği için Samsung anlaşmalarını bozan ünlü oyuncu, kameranın çektiğini fark edince telefonu kağıtla gizlemeye çalıştı ancak yine de başarılı olamadı.

Daha önceden de iPhone kullandığı iddia edilen Sobchak'ın bu görüntüleri Samsung'un canını sıkmış gibi gözüküyor. Medya elçisine karşı anlaşmalara uymadığından dolayı 1,6 milyon dolarlık dava açan şirketin ilk defa kandırılmadığını belirtmek gerekiyor. Adam Levine ve David Ferrer gibi ünlü isimlere de dava açan Samsung, bu davalardan istediği tazminatı almıştı.

Ksenia Sobchak her ne kadar Apple logosunu gizlemeye çalışşa da pek başarılı olamadığını söylemek gerekiyor. Konu hakkında henüz yorumda bulunmayan Sobchak'ın reklam anlaşmasının iptal edileceği ve 1,6 milyon dolarlık ödemeyi yapacağı ön görülüyor.