Samsung Kabul Etti: Kritik Kullanıcı Verileri Sızdırıldı

Samsung yaptığı açıklama ile birlikte oldukça kısıtlı sayıdaki akıllı telefon kullanıcısının verilerinin sızdırıldığını açıkladı.

Samsung Galaxy S20 Serisine Zam Yapıldı! İşte Yeni Fiyatlar

Samsung yaptığı açıklama ile birlikte oldukça kısıtlı sayıdaki akıllı telefon kullanıcısının verilerinin sızdırıldığını açıkladı. İşte yapılan açıklama ve dahası!

Kritik Bilgiler Sızdırıldı!

Geçtiğimiz saatlerde dünyanın dört bir yanındaki Samsung akıllı telefon kullanıcıları 'Cihazımı Bul' uygulamasından '1' sayısını içeren garip bir bildirim aldı. O sırada açıklamalarda bulunan şirket, bunun dahili bir test sırasında yanlışlıkla yayınlandığını ve cihazları etkileyen herhangi bir sorunun söz konusu olmadığını belirtti.

Yine geçtiğimiz saatlerde açıklamalarda bulunan Samsung, hemen hemen aynı anda başka bir aksaklığın meydana geldiğini itiraf etti. Bu banka ve kredi kartlarındaki isimleri, adresleri ve son dört haneyi içeren bilgileri kapsayan kritik bir sızıntıyı kapsıyor. Açıklamaya göre bu sorundan etkilenen kullanıcı sayısı ise 150 kişi ile kısıtlı kaldı.

Konu hakkında merak edilen soruları yanıtlayan şirket, iki sorunun birbirinden ilgisiz olduğunu ve aynı zamanda ortaya çıkmasının tamamen tesadüf olduğunu vurguladı. 

Yaşanan teknik bir hata az sayıda kullanıcının başka bir kullanıcının verilerine erişmesine yol açtı. Olayın farkına vardığımız andan sorunun çözümüne kadarki süreçte mağazada oturum açma işlemlerini iptal ettik. Sorundan etkilenen kişiler ile daha yakından irtibat kuracağız.

Konu hakkında daha ayrıntılı gelişmeler ortaya çıktığında sizleri haberdar edeceğiz. 

YORUMLAR