Samsung Karına Kar Katmaya Devam Ediyor

Samsung 2013 yılı ilk çeyrek karlarını açıkladı ve özellikle mobildeki büyük satışlar sayesinde bu karlılığı korumaya devam edecek.

Samsung Karına Kar Katmaya Devam Ediyor

Samsung Electronics hem akıllı telefon ve tabletleri ile hem de diğer tüm elektronik cihazları ile dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi. Özellikle son dönemlerde gerçekleştirdiği büyük atılım sayesinde pek çok şirketi geride bırakan, devasa gelir ve kar raporları yayınlayan Samsung'un 2013 ilk çeyrek sonuçları da epey tatmin edici ve tabiri caizse Samsung para içinde yüzüyor diyebiliriz.

Toplamda 6.4 milyar dolarlık net kar açıklayan Samsung'un bu ilk çeyrek sonuçları Samsung Galaxy S3 ve Galaxy Note 2'ye dair yakaladığı büyük başarının bir sonucu ve bu sene Samsung Galaxy S4'ün daha ortaya çıkmadan inanılmaz siparişler almış olması gelecek yıl da şirketin ne kadar kar elde edeceğini bizlere gösteriyor.

Ancak Samsung bilgisayarlara ve TV'lere olan küresel düşüşün de etkisiyle bir miktar gelir de firmanın elinden kaçmış durumda. Daha önce LG'de de kendini belli eden bu talep düşüklüğü pek çok üreticinin mobil cihazlara doğru geçiş yapmalarına neden oluyor.

Şimdilik Samsung'dan daha hızlı Android güncellemeleri yahut Tizen işletim sisteminin geleceğine dair bir haber yok ancak daha yüksek satışlar için yeni Android sürümlerinin daha hızlı yayınlanması planına sahip olduğu biliniyor.

Microsoft, Android kullanıcılarını çalma peşinde

YORUMLAR