Samsung, Kavisli SUHD 4K TV'lerini CES 2015'te Sergiledi

Samsung, Kavisli SUHD 4K TV'lerini CES 2015'te Sergiledi

3K çözünürlük sunan kavisli monitör, saniyede 450MB okuma ve yazma hızına erişebilen taşınabilir SSD ürünleri ile CES 2015’in etkileyici isimlerinden olan Samsung, yeni nesil Ultra HD televizyonları ile de görenleri büyülemeyi başardı. Yarı iletken nano-kristal teknolojisini kullanan SUHD 4K TV’ler UHD içerik görüntüleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Kapılarını 9 Ocak’a kadar ziyaretçilere açık tutacak olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2015’te öne çıkan isimler arasında yer alan Samsung’un fuarın ikinci gününde sergilediği ürünler arasında en dikkat çekeni yeni nesil SUHD 4K TV’ler oldu. Gücünü Tizen işletim sisteminden alan yeni nesil akıllı televizyonlar JS9500, JS9000 ve JS8500 model ismi ile karşımıza çıkıyor ve boyutları 48 inç ile 88 inç arasında değişiyor.

Samsung’un yeni nesil 4K TV’lerini tanıtırken kullandığı “S” ise çarpıcı parlaklık, göz alıcı kontrast, muhteşem renk ile bütünleşmiş üstün görüntü kalitesi anlamına geliyor. Öte yandan yalı iletken nano-kristal teknolojisi ( LG’nin kuantum nokta teknolojisi) sayesinde SUHD TV’ler, mevcut LED TV’lere göre 64 kat daha fazla renk üretebiliyor ve 2.5 kat daha parlak görüntü sunabiliyor.

Samsung’un Tizen tabanlı üst seviye akıllı televizyon modelleri 700’den fazla uygulama ile birlikte gelecek. 2015 model SUHD 4K TV’lerin fiyatı ve pazara giriş tarihi ise açıklanmadı.

Sony SmartWatch Paslanmaz Çelik Kayışlarla Geliyor

YORUMLAR