Samsung Mağazası Kapanıyor!

Samsung Mağazası Kapanıyor!

Son zamanlarda düşen telefon satışları ve karlılık oranlarıyla konuşulan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Londra’daki Samsung konsept mağazasını kapattı. Birkaç yıl önce açılan, Samsung ürünlerinin denenebildiği ve satıldığı mağazadan İngiltere çapında 10 adet bulunuyor.

Mağaza ilk olarak Samsung Galaxy S3 ve Galaxy note 8 çıkışında açılmış ve büyük ilgi uyandırmıştı. Samsung’un Apple Store’lar gibi Dünyanın her yerinde özel mağazalar açacağının konuşulduğu günlerden bugünlere gelinmesi, piyasanın ne kadar hızlı değişebileceğini gösteriyor. Zira Çin menşeili telefon ve tablet üreticileri Samsung gibi firmaları ucuz ürünleriyle çok zor duruma düşürdüler. Firmanın amiral gemisi Galaxy S5’in de tasarımının beğenilmemesi bunda etkili olmuştu ve yeni Galaxy’nin metal kasada geleceği yorumlarını doğurmuştu.

Samsung’un Avrupa’daki diğer mağazalarında da bir küçülmeye gidip gideceği bilinmiyor. Hatırlanacağı üzere, Samsung dizüstü bilgisayar satışlarını Avrupa’da sonlandırmıştı. Phones4U adlı şirketin çalışanları tarafından çalıştırılan Samsung’un Londra deneyim merkezinin kapanışı ise dün gece gerçekleşti. Bakalım ülkemizde de Samsung bu tür kemer sıkma girişimlerinde bulunacak mı?

DailyMotion'dan Twitch'e Rakip Geldi!

YORUMLAR