Samsung Microsoft'a Hala Borçlu Mu?

Samsung Microsoft'a Hala Borçlu Mu?

Ünlü teknoloji firmaları arasındaki anlaşmazlıklar hiçbir zaman bitmiyor. Bu konuda en iyi tanıdığımız şüphesiz ki her zaman Samsung ve Apple olmuştur. Samsung ne kadar istenmeyen bir firma olarak görülse de, teknoloji devi olmayı sürdürmeye devam ediyor.

Bugün yayınlanan haber ise Microsoft ve Samsung arasındaki anlaşmazlıkla ilgili. Bildiğimiz gibi Android cihazlarının ortaya çıkmasından bu yana Samsung ile Microsoft arasında yer alan telif hakkı anlaşması devam ediyor. Samsung'un Microsoft'a telif hakkı yüzünden bir miktar para ödediği de bilinen gerçekler arasında.

Tüm bunları bir kenara bırakalım, bugün yayınlanan haberde Samsung'un hala Microsoft'a borçlu olduğu yer alıyor. Perdeler arasından olaya baktığımız zaman, Samsung'un telif hakkı yüzünden Microsoft'a tam tamına 6.9 milyon dolar borçlu olduğunu görüyoruz. Microsoft ise bu konuya olumsuz olarak bakmıyor, tam tersine "Samsung ile anlaşmamıza saygı duyuyor ve değer veriyoruz." şeklinde yorum yapıyor.

Resmi bir açıklama olmasa da, Microsoft'un adı geçtiği için bu konuya kesin gözüyle bakıyoruz. Acaba gerçekten Samsung'un böyle bir borcu olabilir mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Samsung Galaxy Edge Tanıtıldı

Samsung Satışları Kan Kaybediyor

YORUMLAR