Samsung, Note 7'ye Rağmen Büyümeyi Sürdürüyor

Samsung, Note 7'ye Rağmen Büyümeyi Sürdürüyor

Mobil telefon pazarının önemli firmalarından birisi olan Samsung, geçtiğimiz Cuma günü 2016'nın son çeyrek raporlarını yayınladı. Sonuçlar Samsung'un büyüdüğüne işaret ediyor.

Son amiral gemisi telefonu Note 7 ile büyük bir skandala imza atan ve hızlı bir şekilde geri dönüşüm programı başlatan Koreli şirket Samsung, şu sıralar zor günler yaşıyor. Halen daha Note 7'lerdeki sorunu tam anlamıyla çözemeyen Samsung'un güvenli olarak işaretlediği bir telefon tekrar patlamıştı ve bunu geçtiğimiz gün size aktarmıştık. Kullanıcıların Samsung'a olan güveni birer birer azalmaya başlamışken, Samsung tarafından yayınlanan üçüncü çeyrek raporları şirketin büyüdüğünü ortaya koyuyor.

Dün 2016'nın son çeyrek raporlarını kendi sitesi üzerinden yayınlayan Samsung, üçüncü çeyrek beklentilerini ve 2015 yılının üçüncü çeyrek gelirlerini paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada üçüncü çeyrekte yaklaşık 131 milyar dolar satış geliri ve 21 milyar dolar operasyon karı beklendiği duyuruldu. 2016'nın ikinci çeyreğine göre daha düşük kar oranı bekleyen Samsung, 2015'yılına göre ise yaklaşık 4 milyar dolar kar edecek gibi görünüyor. Note 7'lerle birlikte önemli miktarda paralar kayıp edeceği düşünülen Samsung, bu işten pek etkilenmemiş gibi görünüyor. Tabi Samsung'un sadece Note 7'lerde ibaret olmadığını da düşünmek gerekiyor.

Samsung’un Apple’a 120 Milyon Dolar Ödediği Dava Yeniden Görüldü

Samsung Galaxy S7 Edge, Senenin En İyi Akıllı Telefonu Seçildi!

YORUMLAR