Samsung, Otonom Araç Sektörüne Yatırım Yapıyor

Samsung, Otonom Araç Sektörüne Yatırım Yapıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, otonom araç sektörüne çok hızlı bir giriş yaptı. Audi ile ortaklığı bulunan TTTech ile anlaşma sağlayan Samsung, otonom araçlara 300 milyon dolarlık bir fon ayırdı.

Henüz çok yeni bir teknoloji olması sebebiyle Samsung şirketi, bu teknolojinin öncülerinden olmak istiyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Samsung, Harman'ı satın almıştı. Bu hafta itibarıyla Harman'da bir bölüm oluşturdu ve otomobil üreticilerinin eğlenceden tutun da kendiliğinden sürüş kabiliyetlerine kadar her konuda kullanabilecekleri, bir teknoloji sistemi kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu bölüme 300 milyon dolar girişim fonu ayıran şirket, bir özerk stratejik ticari birim (SBU) oluşturmak istiyor. Harman SBU, tüketici elektroniğini ve oto teknolojiyi bir araya getirerek daha güvenli, daha akıllı teknolojiler geliştirmek için Samsung Strateji ve Yenilik Merkezi Smart Machines ekibi ile yakın işbirliği içinde çalışacak.

Ayrıca Harman'ın Başkanı ve CEO'su Dinesh Paliwal, "ADAS (gelişmiş sürücü yardım sistemleri) için zaten yüksek bir talep var ve bu talep otonom sürüşteki gelişmelerle hızla büyüyor" dedi. "Samsung da bu teknolojide bulunmak istiyor ve bize bu fonu sağladı için mutluyuz." açıklamasını yaptı.

Yeni Samsung Gear VR Gözlük Seti Türkiye'de Satışa Çıkıyor

Samsung, 2018 Yılında Esnek Galaxy Note Çıkarmakta Kararlı

YORUMLAR