Samsung Oyun Konsolu mu Geliştiriyor?

Samsung Oyun Konsolu mu Geliştiriyor?

Teknoloji firmalarının önde gelen markalarından biri olarak sayılan Samsung, bu sefer de kendine oyun endüstrisinde bir yer arayışı içerisinde. Bu cümleyi bana kurdurtan haberin içeriğiyse; Samsung'un bir konsol geliştirmek üzere olduğu yönünde. Haberin kaynağı ise Japon asıllı bir teknoloji sitesi...

Gelen söylentilere göre Samsung, çalıştıkları firmalara oyun endüstrine gireceğini çıtlatmış ve endüstride boş bir alan aradıklarını belirtmiş. Bu haberin dışında Samsung'un, kendi bünyesinde çalışacak, oyun tasarımcıları ve yönetmenleri kiraladıkları da gelen söylentiler arasında yer alıyor.

Samsung, her ne kadar kendilerine ait bir konsol çıkaracakları haberlerini yalanlasa da; şu aşamada konsol geliştirmenin henüz çok başındadırlar (eğer gerçekten konsol geliştiriyorlarsa) ve bu aşamadayken çıkan söylentileri doğrulamalarının herhangi bir anlamı olmaz. Bu sebebten dolayı kamuoyu tarafından Samsung'un bu inkarı fazla dikkate alınmıyor.

Tabii oyun endüstrisine giriş gerçekleştireceğinin duyumları ışığında Samsung'un konsol yapacağı söylentileri ortaya atıldı. Ancak bu illaki Samsung yakın zamanda konsol çıkaracak anlamına gelmeyebilir. Belki Kore asıllı firma, ürettikleri Smart TV'ler ile uyumlu kendilerine ait oyunlar çıkarma yönünde bir girişimde bulunacaktır.

Bu söylentilerle ilgili belki yakın zamanda değil ama uzun vadede daha kesin bilgilere ulaşabileceğimizi tahmin ediyoruz. Kim bilir belki de Samsung, E3 2013 oyun fuarına sürpriz bir katılım göstererk, oyun endüstrisine giriş yaptığını açıklayabilir.

YORUMLAR