Samsung Oyunculara Özel Bir Akıllı Telefon Geliştiriyor Olabilir

Samsung Özel Bir Oyun Telefonu Geliştiriyor

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında oyun telefonu Razer Phone’un piyasaya çıkışıyla birlikte yeni bir akım başlamıştı. Bu akımı takiben Asus ROG Phone, Honor Play, ve Huawei Mate 20 X gibi daha başka oyuncu telefonları da ortaya çıkmaya başladı. Gelen yeni söylentilere bakılırsa tüm bu cihazlar yakında çok ciddi bir rakiple karşı karşıya kalacaklar. Çünkü Samsung’un oyunculara özel bir akıllı telefon geliştirdiği söyleniyor.

Samsung’un oyun telefonu hakkında henüz kesin bilgiler olmamasına rağmen, geçtiğimiz ay Samsung’un Snapdragon 845’ten gücünü alan bir Galaxy A cihazı üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Geliştirildiği iddia edilen oyun telefonu da aslında Galaxy A’nın ta kendisi olabilir. Eğer tüm bunlar gerçekse, Samsung’un oyun telefonunda muhtemelen 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı yer alacak ve 64 GB ile 256 GB depolama seçenekleri opsiyon olarak sunulacak. 

Cihazın iç kısmında büyük ihtimalle 4.000 mAh’lik bir batarya, Android 8.1 Oreo ve muhtemelen Galaxy Note 9’dakine benzer bir Water Carbon Cooling System (Su karbon soğutma sistemi) yer alacak.

Yeni oyuncu telefonunun dış kısmına geçildiğinde ise, cihazın muhtemelen Galaxy A7 ve Galaxy A9’un izinden giderek benzer bir tasarıma sahip olacağı söylenebilir. Bu da demek oluyor ki, cam ve aluminyum karışımından oluşan yapının yanı sıra cihazda sonsuz ekran ve yassı köşeler yer alacak.

Samsung’un yeni oyun telefonu hakkında şu anda herhangi bir tanıtım tarihi ya da piyasaya çıkış detayı bulunmuyor. Ancak Samsung’un yeni cihazını Kasım ayının sonlarına doğru tanıtabileceği yönünde söylentiler de geliyor.