Samsung Patlayan Telefonu Galaxy Note 7 İçin Bir Çözüm Getirdi

Samsung Patlayan Telefonu Galaxy Note 7 İçin Bir Çözüm Getirdi

Eylül ayının en büyük mobil krizlerinden olan Samsung Galaxy Note 7 batarya patlamaları Samsung’un canını oldukça sıkıyor. Güney Koreli üretici Samsung Galaxy Note 7’lerdeki patlama riskini yok etmek için tampon bir güncelleme yapıyor.

Samsung’un Galaxy Note 7 için yapacağı güncelleme aslında sorunu ortadan kaldırmıyor, tamamen geçici bir çözüm olarak eleştiriliyor. Samsung Galaxy Note 7 için getirilen OTA güncellemesi bataryaların yüzde 100 değil yüzde 60 dolmasını sağlıyor ve bu noktadan itibaren şarjı kesiyor. Böylece daha önce de yazdığımız gibi bataryanın ısınarak anot ve katot hatlarının birbiriyle temas etmesinin önlenebileceği düşünülüyor.

Samsung bu güncellemeyi yaparken geri alımların devam edeceğini de açıkladı. Güncellemenin bir güvenlik önlemi olduğunu ve kesin bir çözüm olmadığının da altını çiziyor. Üretici “Tüketici güvenliğini ön planda tuttuğumuz için değişim sürecinde telefonların bir tehlike yaratmasını istemiyoruz” mesajını da verdi.

Bu arada Samsung Galaxy Note 7 patlama vakaları sadece ABD’de 70’i bulmuş durumda. 2.100 mAh kapasiteli bataryanın bu özelliğinin yüzde 50 kadar azaltılması ileride sıkıntı yaşanmasını önleyebilecek mi göreceğiz.

Samsung Galaxy Note 7 Yine Patladı ve Bu Sefer Bir Cip Yandı!  

Samsung Galaxy Note 7 Türkiye İade Tarihi ve Şartları 

YORUMLAR