Samsung Pay Resmen Tanıtıldı

Samsung Pay Resmen Tanıtıldı

Samsung'un Apple gibi bir ödeme sistemi üzerinde çalıştığı haberlerini daha önce sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz haftalarda mobil ödeme konusunda ayrı bir firmayı satın alarak bünyesine katan dev şirket, yeni modeli Galaxy S6'nın tanıtılmasıyla ödeme sistemi Samsung Pay'i de açığa çıkardı.

Önümüzdeki yaz aylarında başta Amerika olmak üzere, Güney Kore, Çin ve Avrupa'da faaliyete geçecek olan sistem, bir çok ödeme teknolojisine de destek veriyor. Yakın alan iletişimi NFC'nin yanısıra, MST adlı teknoloji de kullanılmakta. Magnetic Secure Transmission adlı teknoloji sayesinde, uyumlu pos cihazlarının slip çekme kısımlarına telefon yaklaştırarak ödeme yapılabilecek.

Geçtiğimiz gün Google'ın tüm Android cihazlarda kullanılması için Google Pay adında ödeme sistemi duyaracağı haberlerinden kısa bir süre Samsung'un kendi ödeme sistemi çıkartması, Android Dünyasında yine bölünmelerin yaşanacağının da habercisi. Zira Apple tek başına koca ekosistem halinde bu ödeme sistemini destekleyecekken, Android cihazları içerisinde Samsung sadece ufak bir kesime bu hizmetini sunabilecek.

Mayıs ayında Google Pay'in duyurulmasının ardından, Samsung'un nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu olmuşken, mobil ödeme sistemlerine olan ilginin her geçen gün arttığını görüyoruz. Bakalım en fazla ödemenin yapıldığı sistem hangisi olacak?

YORUMLAR