Samsung Raporları Yayınlandı Galaxy Note 7 Hasarı Ortaya Çıktı

Samsung Raporları Yayınlandı Galaxy Note 7 Hasarı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 7 vakası Güney Koreli üreticinin belini iyice bükmüş görünüyor. Finansal takvimin üçüncü çeyreği için işaret edilen rakamlar şirketin oldukça hasar aldığını işaret ediyor. Samsung şimdi Note 7 hasarını atlatmak için farklı stratejiler denemeye soyunuyor.

Cirosu son finansal çeyrekte yüzde 7.5 kadar azalan şirket, toplam gelirler hanesine 42 milyar dolar yazmış. Bu bir önceki finansal çeyrekten 3.4 milyar dolar daha düşük bir rakam. İşletme karlarında da yüzde 30 kadar bir düşüş yaşayan Samsung, son iki yılın en sıkıntılı zamanlarını yaşıyor.

Samsung’un genel durumu böyleyken en büyük darbeyi mobil departmanı almış görünüyor. Samsung’un mobil departmanı bu yıl sadece 87 milyon dolar kar göstererek 2015 yılının aynı dönemine oranla yüzde 96 gelir kaybettiğini açıkladı.  

2016 yılının son çeyreği için (Ekim-Kasım-Aralık) Samsung’un Galaxy S7 ve S7 Edge pazarlama politikası üzerinde yoğunlaşması bekleniyor. Öte yandan Galaxy A ve Galaxy J orta sınıf telefonların da piyasa da fark edilebilirliğini artırmak Samsung’un bu sene kullanacağı son kozu olabilir. 

YORUMLAR