Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin New York'ta İçerik Ofisi Açacak

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin New York'ta İçerik Ofisi Açacak

Gelişen teknolojiyle birlikte sanal gerçeklik gözlükleri artık hayatımızın her alanına ulaşmayı başardı. Samsung'ta ilk olarak geçtiğimiz yılda tanıttığı Gear VR isimli ürünü için planlar yapmaya başladı.

Koreli dev teknoloji şirketi sanal gerçeklik piyasasında etkili olmak için çeşitli şirketlerle anlaşma yapma yolunu seçiyor. Bu sayede diğer şirketlerin bulduğu yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi oluyor ve kendi cihazlarını daha sağlıklı bir şekilde üretebiliyor. Buna örnek olarak Samsung, Oculus ile yaptığı anlaşma sayesinde daha da geliştirmiş olduğu Gear VR gözlüğü için yeni bir içerik ofisi açacak. Çünkü daha önce Oculus’ta böyle bir girişimde bulunmuştu. Açtığı bu ofis sayesinde sanal gerçeklik teknolojisini her alanda verimli olarak kullanabilen çeşitli videolar ve yazılımlar geliştirilecek.

New York'ta hizmet vereceği söylenen Samsung'un sanal gerçeklik ofisi, günümüzde sınırlı sayıda olan görüntüleri çoğaltmayı hedefliyor. Henüz tam olarak Samsung'un hangi tarihlerde ofisini hizmete açacağını bilmiyoruz fakat bu girişimi sayesinde rakiplerinin bir adım önüne geçtiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz

Peki siz sanal gerçeklik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanal Gerçeklik ve Gittikçe Artan Gerçek Yalnızlığımız

Samsung Galaxy S7'nin Üretim Aşamasındaki Canlı Fotoğrafları Sızdırıldı

YORUMLAR