Samsung Sanal Gerçeklik Teknolojisine Özel Ekran Geliştirdi

Samsung Sanal Gerçeklik Teknolojisine Özel Ekran Geliştirdi

Günümüzde hızla yayılan sanal gerçeklik merakı firmaların geliştirdiği teknolojileri de etkiliyor. Sanal gerçeklik teknolojisine ayak uydurmaya çalışan firmalardan birisi olan Samsung, sanal gerçeklik teknolojilerinde kullanılması için üretilen yeni ekranını tanıttı.

Akıllı telefon pazarında önemli hamleler yapan Samsung, sanal gerçeklik sektöründe de adından söz ettirmeye devam ediyor. Sanal gerçeklik teknolojisinin akllı telefonlar üzerinde daha verimli kullanılmasını isteyen Samsung, akıllı telefonlarda kullanılacak yeni ekranını geçtiğimiz gün düzenlenen bir etkinlikte tanıttı. 5.5 inç boyutunda olan ekran yüksek çözünürlüğün yanı sıra yüksek görüntü kalitesi ile sanal gerçekliğin vazgeçilmezi olacak.

En büyük ekran üreticilerinden birisi olan ve geliştirdiği panel görüntü teknolojileri nedeniyle adını sıkça duyduğumuz Samsung, bu sefer sanal gerçeklik için ürettiği ekran ile gündemimize geldi. 5.5 inç boyutunda ve 3840x2360 piksel çözünürlüğe sahip olan bu yeni ekran, 4K görüntü kalitesini kullanıcılara sunacak. Sanal gerçeklik için özel üretilen ekran, yüksek çözünürlük ve tazeleme hızı ile karşımıza geliyor. Ayrıca 806 ppi yoğunluğa sahip olan ekran ile kesintisiz bir sanal gerçeklik deneyimi yaşanabilecek.

Şu an "prototip" aşamasında olan ekranın akıllı telefonlardaki yerini alması biraz daha zaman alacak. Yeni ekranın yer alacağı ilk akıllı telefonu merakla bekliyoruz.

Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak

Türk Kızılayı Sanal Gerçeklik Teknolojisini Kullanarak Deprem Tatbikatı Yapacak


YORUMLAR