Samsung Satışları Kan Kaybediyor

Samsung Satışları Kan Kaybediyor

Samsung Mobile düşüşe geçti. Şirketin mobil departmanındaki gelirlerde görülen düşüş ekonomistler tarafından açıklanmasından haftalar önce tahmin edilmişti.

Şirketin Mali İşler Müdürü Lee Sang Hoon'un Haziran ayında Bloomberg'e verdiği röportaj istatistiklerle doğrulandı. Karamsar görünmeye çalışmasa da düşüşün habercisi bir tablo çizen Hoon, Güney Kore medyasında yer alan haberlerle de desteklenmişti. High-end pazarı olarak bilinen son teknolojiye sahip telefonların yer aldığı seviyede Apple ile yarışan, Galaxy serisi telefonlarının satışı iPhone tarafından baltalanan Samsung, sigortasız çocuk işçi çalıştıran sağlayıcılarla çalışıp piyasaya daha uygun fiyatlı telefon sürmesine rağmen istediği satışı yakalayamadı.

Her ne kadar yenilikçi çıkışlarıyla ilgi çekse de özellikle tasarımıyla kullanıcıyı sıkmaya başlayan telefonlarına bağımlılığını azaltmak adına televizyon gibi diğer lüks tüketim mallarına olan yatırımını arttıran Samsung, birinci çeyrekteki yüzde 30'un ardından ikinci dönemde yaşadığı yüzde 15'lik düşüş görerek 2014'ün ilk yarısını kötü kapatmış. İkinci çeyrekte 95 milyon akıllı telefon, 8 milyon tablet satışı yapan Samsung, önümüzdeki dönemde talebin artacağını öngörüyor. Bakalım geçtiğimiz yılları baz alarak yaptığı bu sezon tahmini tutacak mı?

Başlat Menüsüne Sahip Windows 9 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

YORUMLAR