Samsung Şimdiye Kadarki En İnce Akıllı Telefonları Galaxy A3 ve A5'i Tanıttı

Samsung Şimdiye Kadarki En İnce Akıllı Telefonları Galaxy A3 ve A5'i Tanıttı

Samsung, Galaxy A serisi akıllı telefon modellerini beklenenden daha kısa bir sürede tanıttı. Kasım ayından itibaren Çin'de dahil satışa çıkarılacak yeni Galaxy A3 ve Galaxy A5 akıllı telefonlar, firmanın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en ince modeller olmakla birlikte herkesin beklediği metal gövde seçenekleriyle geliyor.

Samsung'a göre Galaxy A3 ve A5, 6.9mm ve 6.7mm'le şirketin şimdiye kadarki en ince akıllı telefon modelleri. A3 ve A5'i ön plana çıkaran en önemli özelliğin ise bu modellerin özellikle sosyal paylaşım için optimize edilmiş olmaları. Bununla beraber iki model de Galaxy Alpha'ya benzer şekilde en iyi kalitede bir tasarıma sahip.

Galaxy A3 ve A5 metal bir gövde tasarımına sahip ve çeşitli renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek. Beyaz, siyah, gümüş, pembe, mavi ve altın renkleriyle kullanıcıların diledikleri renge göre A3 ve A5 sahibi olma şansları var. Telefonların teknik özelliklerine gelecek olursak yeni modeller gelişmiş son teknolojinin biraz gerisinde kalıyorlar. İkisi de 1.2 GHz quad-core işlemcilere sahip, 2GB RAM (Galaxy A3 için 1GB) destekli ve 16GB'lık kendi telefın hafızasıyla donatılmış durumdalar. Her iki model de microSD hafıza kartlarıyla 64GB'a kadar çıkarılabilen hafıza desteği içeriyor.

Galaxy A3 4.5-inç Super AMOLED dokunmatik ekrana sahip ve 540 x 960 çözünürlük destekliyor. Galaxy A5 ise biraz daha geniş bir ekrana sahip olarak 5-inç Super AMOLED ve 720p HD çözünürlük sunuyor. Multimedya işleriyle daha haşırneşir olanlar için Galaxy A5 daha iyi bir performans verecekken, her iki modelinde üretilme amacına bağlı olarak sadece sosyal medya hizmetlerine yoğunlaşanlar Galaxy A3 ile de mutlu olacaklardır.

Galaxy A serisi telefonların başka bir büyük farkı elbette ki kamera donanımları. Galaxy A3 8-megapikselli bir kamera sunarken, A5 13-megapikselli bir kamera kullanıyor. Her ikisinin de ana kamerası otomatik odaklanma ve LED flaş desteğine sahip. Ön kamerayla ilgili olarak iki telefon da 5-megapiksellik, video arama ve selfie için mükemmel derecede ayarlanımş kameralara sahipler.

Telefonların batarya güçlerine değinecek olursak Samsung Galaxy A3 1900 mAh'lik, Galaxy A5 ise 2300 mAh'lik bataryaya sahip. Bu durumda şarj oranı genel olarak A5 için daha uzun ömürlü olarak hesaplanırken üretici bu testlerin henüz doğrulanmamış olduğu konusunda uyarıyor. Sonuçta A5'in daha geniş bir ekranı ve daha yüksek çözünürlük desteği bulunduğu için her iki modelin de şarj ömrünün hemen hemen aynı olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy A3 ve A5 Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle piyasaya sürülecekler. Telefonların önümüzdeki sene ilerleyen zamanlarda Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacakları da bekleniyor.

Twitch Artık Canlı Olarak Oyun Yapımcılarının Projelerini Yayınlayacak

Geleneksel Steam Cadılar Bayramı İndirimi Başladı!

YORUMLAR