Samsung 'Smart TV Evleri Dinliyor’ Haberlerini Yalanladı

Samsung 'Smart TV Evleri Dinliyor’ Haberlerini Yalanladı

3 gündür teknolojik yayınların manşetlerinde yer alan Samsung Smart TV'ler evleri dinliyor haberleri, Samsung Global tarafından bir bülten yayınlanarak yalanlandı. Bülten haberlerin asılsız olduğunu ifade ederken, kullanıcı sözleşmesinin yenilendiğini de açıkladı.

Samsung yayınladığı bültende tüketici haklarına sonuna kadar özen ve saygı gösteren kurumsal bir geleneği gururla sürdürdüğünü anlatıyor. Bu geleneğin en önemli yapı taşının tüketici güvenliği ve özel hayatı olduğunun da altını çiziyor.

Bazı Samsung Smart TV'lerin sesle komut özelliklerinin tüm fonksiyonlarının kullanıcılar tarafından kontrol edilebildiğini açıklayan Samsung, kullanıcıların kullanma sözleşmesinde belirtildiği gibi bu fonksiyonları açıp kapama özgürlüğüne sahip olduklarını da belirtiyor.

Uzaktan kumandanın içine yerleştirilmiş bir mikrofon sayesinde, TV'ye verilecek detaylı komutların (kanal adı, film adı, program ismi vb) tanımlanabilmesi için bir sunucuyla iletişim halinde olması gerekliğinin tamamen yanlış anlaşıldığını ifade eden Samsung, bülteninde bu yanlış anlamayı giderecek çeşitli düzenlemeleri yaptığını da belirtiyor. 

Böylelikle Samsung kullanıcı anlaşmalarını da yenilemiş ve anlaşmazlıkları giderecek maddeleri elden geçirmiş de oluyor. 

Samsung Smart TV'ler Özel Yaşamımızı Herkesle Paylaşıyormuş

YORUMLAR