Samsung, SmartThings'i 200 Milyon Dolara Satın Aldı

Samsung, SmartThings'i 200 Milyon Dolara Satın Aldı

Birkaç gündür Samsung'un akıllı ev girişimi olan SmartThings'i satın aldığı konuşulmaktaydı. Nihayet konu hakkında Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılarak satışın yapıldığı belirtildi.

Nest kadar olmasa da bilinen şirketler arasında yer alan SmartThings 2012 de kurulmuş ve hızlı bir yükseliş yaşamıştı. Washington da kurulan SmartThings birçok yerden çeşitli yatırımları da alarak büyümesini sürdürmüştü.

Kickstarter yolu ile çalışmalarını ileri seviyeye taşıyan SmartThings 250 bin dolar değerinde bir para ile yola çıkmış, daha sonra başarılı çalışmaları neticesinde 15 milyon doların üzerinde yatırımları da bünyesine katarak daha başarılı bir marka haline gelmişti.

Son olarak Samsung'un dikkatini çekmiş olacak ki Samsung, teknoloji alanındaki yatırımlarını geliştirme amacı ile SmartThings'i satın alma gibi bir adım attı. Yaklaşık olarak 200 milyon dolar gibi bir değer ile satın alınan SmartThings'in çalışmalarında veya yapısında herhangi bir değişiklik olmadı.

Samsung gibi büyük bir markanın SmartThings'i iyi yerlere getireceğini, hatta Nest için büyük bir rakip bile olabileceğini düşünüyoruz. Bakalım Samsung, SmartThings de diğer cihazları ile bağlantılı çalışmalar mı gerçekleştirecek, yoksa sadece basit bir satın almamı yapmış olacak.

WeChat Kullanıcı Sayısı Whatsapp'ı Geçebilir

Vevo Artık Pinterest'e de Video Klip Ekleyecek

YORUMLAR