Samsung Sonunda Apple'ı Sollamayı Başardı

Samsung Sonunda Apple'ı Sollamayı Başardı

Yeni gelen mobil pazarı araştırma verileri, Samsung'un ezeli rakibi Apple'ı tahtından ettiğine işaret ediyor.

Mobil pazar verileri derleyen "Kantar Worldpanel" tarafından yayınlanan son rakamlara göre Samsung, Apple'ı geride bırakarak ABD akıllı telefon pazarında ilk sıraya yerleşti.

Samsung'un ABD mobil pazarında yükselmesi aslında öyle geçiştirilecek bir başarı olarak değerlendirilmiyor, çünkü ABD mobil cihaz pazarında Apple üstünlüğünü yıllardır korumayı başarıyordu.

Araştırmanın sonucu net olarak Mayıs 2017'de sona eren 3 aylık dönemde, Samsung'un pazar payını göz önüne almış. Bu değerlendirmeye göre, Samsung mobil pazarda yüzde 32,9'dan yüzde 36,2'ye yükselmiş. Apple'ın pazar payı ise yüzde 34 olarak tespit edilmiş.

Bundan yaklaşık 2 ay kadar önce söz konusu karşılaştırma, ComScore tarafından yapılmıştı ve son derece farklı pazar değerlerinine işaret ediyordu. Haziran ayında Apple'ın, ABD'deki pazar payı yüzde 44,9 olarak işaret edilirken, aynı araştırmada Samsung'un payının yüzde 29,1 olduğu ifade edilmişti.

Aradaki hızlı değişimin Apple'ın canını biraz sıkmış olacağı, bundan dolayı yeni cihazı iPhone 8 üretim bandına biraz daha özen göstermesi gerekebileceği şeklinde değerlendiriliyor.

Türkiye Mobil Abone Sayısı Son Raporu Açıklandı

YORUMLAR