Samsung Tayvan'da Reklam Cezası Aldı

Samsung Tayvan'da Reklam Cezası Aldı

Samsung'un son yıllarda çıkardığı başarılı akıllı telefon ve tabletlerin yanında aynı zamanda patent ve reklam ile pazarlama davaları ile de popüler olduğunu hepimiz biliyoruz. Genellikle Apple ile davalı olan şirketin başı bu sefer de HTC ile rekabeti nedeniyle Tayvan'da belaya girdi.

Tayvan otoriteleri tarafından düşmanca bir reklam stratejisi izlediği belirlenen Samsung tam 840.000 dolarlık bir ceza ile karşı karşıya ve bunun sebebi geçtiğimiz hafta TaiwanSamsungLeaks adlı web sitesinin ele geçirdiği bazı bilgiler.

Bu bilgilere göre HTC One'ın avantajlı göründüğü performans rapor sonuçları ve incelemelerin yer aldığı pek çok teknoloji sitesinde ve blogunda, Samsung öğrenciler kiralayarak HTC cihazlarına negatif yorumlar yapılmasını sağlıyor ve böylece direkt reklam faaliyetlerinin yanında rakibinin ürünlerinin düzenli olarak yerilmesine neden oluyor.

Samsung tarafından konu hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil ancak cezanın gerçekleşmesi ve durumun kanıtlanması halinde şirketin imajının oldukça büyük bir yara alacağı aşikar.

Google Nexus 10'un satışları kötü gidiyor

YORUMLAR