Samsung Telefonlar Vücut Yağ Oranınızı Ölçecek, Şişmanlıyorsanız Uyaracak

Samsung Telefonlar Vücut Yağ Oranınızı Ölçecek, Şişmanlıyorsanız Uyaracak

Samsung’un yeni aldığı patent hem faydalı, hem de kullanıcıları paranoyak yapacak kadar zararlı. Samsung’un yeni telefonları şişman olup olmadığınızı sürekli ölçecek.

Mobil telefonlara gelen uygulamaların çoğu kişisel sağlığa yönelik çalışmalar ve oldukça da rağbet görüyorlar. Samsung bu noktadan yola çıkarak yeni bir patent başvurusunda bulundu. Samsung’un gelecek nesil telefonları her hangi bir uygulamaya gerek duymadan vücut sıvı, yağ ve kemik oranlarınızı hesaplayarak şişmanlamak üzere olup olmadığınızı size haber verecek.

Aslında özellikle kadın kullanıcıların bir çırpıda tüketecekleri bu yeni telefon, henüz ufukta görünmüyor ama patenti alınmak üzere. Senede 7-8 telefon üreten Samsung için patenti alındıktan sonra bu telefonu hayata geçirmesi çok da uzun sürmez zannımızca.

Telefonun arka tarafına, hemen kameranın altına yerleştirilmesi tasarlanan 4 sensör vücudunuzdaki yağ dokusunu, kemik yoğunluğunu ve su oranını ölçümleyebilecek. Daha sonra boyunuzu da bu bilgilerle beraber oranlayacak ve size şişmanlama tehlikesi yaşayıp yaşamadığınızı bildirecek. 

Android için En İyi 8 Spor ve Fitness Uygulaması

Samsung Gear Fit: FitnessResmi Reklam Videosu

Sıcaklar Geliyor, 30 TL'ye Hem Kendinizi, Hem de PC'nizi Serinletin

YORUMLAR