Samsung Telefonların Hızı Turbo Speed Teknolojisi ile 3'e Katlanacak!

Samsung Telefonların Hızı Turbo Speed Teknolojisi ile 3'e Katlanacak!

Koreli teknoloji şirketi Samsung, yeni telefonu Galaxy Note 7'yi tanıtmaya hazırlanırken bir yandan da kullanıcıları için sürprizlerini açıklıyor.

Bildiğiniz üzere Samsung'un telefonları belirli bir süre kullanıldıktan sonra performans kaybı yaşıyor. Genelde donma gibi şikayetleri olan Samsung'un yeni planlarıyla birlikte kariyerinde yavaş telefon olmayacak.

Samsung'un yeni teknolojisi Turbo Speed Technology sayesinde artık Galaxy J2 Pro ve yeni nesil Galaxy serileri daha hızlı çalışacak. Telefonların RAM tüketimini azaltan bu teknolojinin, standart kullanımda telefonun hızını üç katına kadar çıkarabileceği söyleniyor. Samsung'un oldukça iddialı olan bu teknolojisi şimdiden kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı bile.

Turbo Speed Technology özelliği telefonda bulunan ve gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatıyor. Bu sayede arkaplanda herhangi bir uygulama çalışmadığı için telefon daha hızlı bir hale geliyor. Samsung telefonlarının açılışını da bu teknoloji sayesinde hızlandırmayı başardı. Turbo Speed Technology ile birlikte bazı Samsung telefonları yüzde 40 oranında daha hızlı açılabiliyor.

Samsung'un öncü olarak Galaxy J2 Pro’da kullanacağı bu yeni özellik, başka hangi telefonlar için aktif hale getirilecek bilinmiyor. Aşağıdan ise Samsung'un Turbo Speed Technology ile ilgili hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz.

 

2 Ağustos 2016 Samsung Galaxy Note 7 Etkinliğine Ait Tüm Ayrıntılar!

Samsung Galaxy J2 Pro Gün Yüzüne Çıktı

YORUMLAR