Samsung Türkiye de iPhone Kullanıyormuş

samsung türkiye iphone

Samsung Türkiye dün iPhone ile tweet attı! Samsung Nijerya’nın ardından benzer bir hatayı Samsung Türkiye reklam ajansı da yaptı ve Samsung Türkiye de iPhone kullanıyormuş geyiklerinin başlamasına sebep oldu. 

Geçtiğimiz aylarda Samsung Nijerya, ilginç bir sosyal medya hatasının kurbanı olmuştu. Resmi Twitter sayfasından yapılan bir paylaşımın altında “Twitter for iPhone” ibaresi yer almış ve Samsung Nijerya sayfasını yöneten kişinin iPhone kullandığı ortaya çıkmıştı. Benzer bir hata Samsung Türkiye’nin başına da geldi. 

samsung türkiye iphone 1

YouTube üzerinden yayınladığı incelemelerle tanıdığımız iPhonedo tarafından gündeme getirilen hata, Samsung Nijerya’yı aratmadı. Samsung Türkiye tarafından resmi Twitter adresinde yapılan QLED TV paylaşımının altında paylaşımın iPhone üzerinden yapıldığı yazıyordu. “Evdeki kumanda karmaşasına son veren Samsung QLED TV’yi inceleyin” şeklinde bir tanıtım yazısıyla yapılan paylaşımın hemen altında yazan “Twitter for iPhone” yazısı, paylaşımı yapanı ele vermeye yetti. 

Paylaşımı yapan kişi ise muhtemelen Samsung Türkiye’nin birlikte çalıştığı reklam ajansında görevli bir sosyal medya uzmanıydı. Bildiğiniz üzere Samsung Türkiye gibi devasa şirketler, kendi sosyal medya pazarlamalarını başka ajanslara yaptırıyorlar ve kendileri bu yükten kurtarıyorlar. Reklam ajansında çalışan bir görevlinin yaptığı hata ise böyle ilginç anların ortaya çıkmasını sağlayabiliyor.