Samsung Televizyonlarda PlayStation Oyunları, PlayStation Olmadan Oynanabilecek!

Samsung Televizyonlarda PlayStation Oyunları, PlayStation Olmadan Oynanabilecek!

Konsol Dünyasının bir numaralı ismi Sony PlayStation ve televizyon dünyasının lider firmalarından Samsung büyük bir işbirliğine gidiyor. Bu işbirliği sayesinde, PlayStation oyunları artık Samsung TV’lerde PlayStation konsolu olmadan da oynanabilecek.

Sony uzun zamandır PlayStation Now adlı servisini geliştiriyor. PlayStation Now sayesinde uzak bir sunucuda işlenen PlayStation oyunu, internet aracılığıyla TV’ye eş zamanlı olarak aktarılıyor ve bu şekilde oyun oynanmış oluyor. Samsung Televizyonlarda Sony ile yapılan çalışma sonrasında ufak donanımsal değişiklik yapılarak bu sistemi desteklemesi sağlanacak. Yeni nesil Samsung TV’lerle sunulması beklenen bu özelliği kullanmak için sadece PlayStation oyun koluna ihtiyaç duyuluyor, geri kalanı PlayStation Now üyeliği ile giriş yapıp oyunu oynamaktan ibaret.

Sony, kendisi de bir televizyon üreticisi olmasına rağmen, kısa zaman önce karlılığı düşük bölümlerini küçültme yoluna girmişti. Samsung’la böyle bir işbirliğine girilmesi, milyonlarca adet satan her Samsung TV sahibinin potansiyel bir PlayStation oyuncusu olması demek. Bu da tabi üyelikle çalışan PS Now servisine yeni müşteriler anlamına geliyor. Samsung için de çok büyük bir katma değer ve pazarlama unsuru olacak PlayStation markası, şirketin daha fazla ürün satmasına yol açabilir. PlayStation Now destekli televizyonların önümüzdeki Ocak ayındaki CES 2015 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. PS Now sistemi şimdilik sadece Amerika ve Kanada’da kullanılabiliyor.

Huawei'nin Yeni Akıllı Telefonu Ascend GX1 Resmi Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR