Samsung Ülkeleri Birbirine Bağladı

Samsung Ülkeleri Birbirine Bağladı

Samsung, akıllı okul projesi kapsamında Portekiz ve Güney Kore'de öğrenim gören ilkokul öğrencilerini birbiriyle buluşturdu. Sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak video konferans yapan öğrenciler, başka bir deyişle teknoloji sayesinde aynı sıralarda oturma fırsatını yakaladılar. 

Samsung'un 2013 yılında Portekiz'de başlattığı akıllı okul projesi şimdiden 13 sınıfa ulaşarak başarılı bir seyir izliyor. Kore menşeili teknoloji devi eğitimi geliştirme amacıyla başlattığı bu projede, teknolojinin imkanlarını kullanarak öğrencileri birbiriyle buluşturmak istiyor. Akıllı cihazlar, tabletler ve Gear 360 sanal gerçeklik kamerasının bulunduğu sınıflarda öğrenciler sekiz saatlik bir zaman dilimi geçiriyor ve birbirine bağlı kalıyor. Öyle ki programa katılan öğrenciler yüzde 100 başarı gösterince kayıt sayısı da bir hayli artmış.

Aşağıdaki video akıllı okul projesinin nasıl geçtiğini özetler nitelikte. Portekiz ve Güney Koreli ilkokul öğrencilerinin birbiriyle girdiği etkileşimleri ve tartışmaları izleyerek ortamın tadını nasıl çıkardıklarını görebilirsiniz. Hem eğlenip hem de öğrenen öğrenciler bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl bir aşama kaydedecekler. Daha da önemlisi, umarız ki Samsung bu projeye olan katkısını artırır ve sınıf sayısı artar. 

Samsung Galaxy Note 7'nin İris Tarama Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

Samsung Galaxy Note 7 İsmi Onaylandı ve Yeni Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR