Samsung'un Dizüstü Bilgisayarı Odyssey Oldukça İddialı

Samsung Oyun Laptop Odyssey 1

Oyun laptopu denildiğinde akıllara gelen ilk isim Samsung olmuyor. Ancak şirket, CES 2019’da tanıttığı yeni oyun dizüstü bilgisayarıyla bu sektörde de iddialı olmak istiyor. Oddyssey adlı bu oyun bilgisayarı, Samsung’un şimdiye kadarki en güçlü oyun dizüstü bilgisayarı konumunda. Bu adım, şirketin oyun bilgisayarları konusuna artık daha ciddi yaklaştığını gösteriyor.

Aslında Samsung, şimdiye kadar hiç oyun laptopu yapmıyordu diyemeyiz. Şirket Odyssey adlı laptop serisini bir süredir zaten piyasaya sürüyordu. Fakat yeni Odyssey oyun laptopu, bu seriyi daha da ileriye taşıyor. Odyssey sahip olduğu özelliklerle, Asus, Dell ve hatta Razer gibi oyun bilgisayarları alanında daha köklü şirketlerle rekabet edebilecek seviyede (en azından kağıt üzerinde).

Samsung’un yeni oyun laptopu Odyssey’in teknik özelliklerine bakıldığında, Nvidia’nın yeni duyurduğu RTX serisinin en üst modeli RTX 2080 GPU’ya, 8. nesil altı çekirdekli Intel Core i7 işlemciye (Samsung tam olarak hangisi olduğunu belirtmiyor ancak i7-8850H olması muhtemel) ve 16 GB RAM’e sahip olduğu görülüyor.

Samsung Oyun Laptop Odyssey 2

Yeni laptopun ekran özelliklerine gelecek olursak; 1080p, 15.6 inç ve 144 Hz yenileme hızında bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Cihazda 256GB NVMe SSD ve 1 TB HDD depolama alanı bulunuyor ancak kullanıcılar daha fazla alana ihtiyaç duymaları halinde bunları değiştirebiliyor. Ayrıca cihazda bir adet HDMI girişi ve üç adet USB-A girişine ek olarak bir adet USB-C girişi yer alıyor.

Samsung ayrıca tam olarak profesyonel bir oyun laptopu olmasa da bu seviyeye yakın olacak bir başka yeni tasarımlı laptopu daha piyasaya sürüyor.

Samsung’un oyun laptopu Odyssey, 2019’un başlarında ABD’de satışa çıkarılacak ancak cihazın fiyatı ve piyasaya sürüleceği tam tarih şimdilik paylaşılmadı.