Samsung'un İlk 'Samsung' Olmayan Telefonu Galaxy A6s Satışa Çıktı

Samsung'un İlk 'Samsung' Olmayan Telefonu Galaxy A6s Satışa Sunuldu

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Samsung, kendisi tarafından üretilmeyen ilk telefonu Galaxy A6s'i piyasaya sundu.

Samsung CEO'su DJ Koh, şirketin orta menzilli telefonlara yönelik politika değişikliğini duyurduğunda Galaxy A serisi ilginç bir maceraya yöneliyor gibiydi. Bu aslında Samsung'un ilk üçlü ve dörtlü kameralı telefonları olan Galaxy A7 ve Galaxy A9 modelinde de geçerliydi. Ancak bugün, söz edilen değişikliklerin belki de en önemli yansımalarını görüyoruz.

Samsung orta segment bir telefon olan Galaxy A6s’i piyasaya sürdü. Yalnızca Çin’de satışa çıkan cihazı diğer Samsung telefonlarından ayıran özellik ise Samsung tarafından yapılmamış olması.

Galaxy A6s özellikleri ve fiyatı

Samsung'un ilk “ODM” (Orijinal Cihaz Üreticisi) telefonu olan Galaxy A6, Güney Koreli üreticinin adını taşıyan, ancak Samsung tarafından yapılmayan bir akıllı telefon.

Galaxy A6s'in, diğer akıllı telefonlar ve hatta diğer Galaxy A modellerinin aksine, Xiaomi'nin telefonlarını üreten Çinli Wintech şirketi tarafından üretildiği iddia edildi.

Her ne kadar bu durum Samsung için ilk olsa da, akıllı telefon pazarı için sıradışı bir şey değil. Örneğin; BlackBerry markalı telefonlar artık TCL tarafından üretiliyor. Ayrıca yeni nesil Nokia’ların üretiminden de HMD Global sorumlu. 

Peki, Galaxy A6s kullanıcılara neler sunuyor?

Samsung Galaxy A6s Özellikleri ve Fiyatı

6 inç 2160 x 1080 18: 9 ekrana sahip olan cihaz, 12 megapiksel çift arka kamera ile geliyor. Telefonun ön tarafında ise 5 megapiksel çözünürlüğünde bir selfie kamerası bulunuyor.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 660 işlemciden alan Galaxy A6s, 6GB RAM ve 64GB / 128GB depolama alanı seçeneklerine sahip. 

Kutusundan Android 8.1 işletim sistemi ile çıkan telefon, 260 dolar gibi oldukça uygun bir fiyattan satışa sunuldu.